RENOVACE TONERŮ - proč renovovat?

Ano, jsou mezi námi i tací, kteří ještě renovace tonerových a inkoustových kazet neznají a nemají s nimi žádné zkušenosti. Právě Vám jsou určeny následující řádky.

Ptáte se co to renovace toneru vlastně je?

Renovace toneru nebo inkoustové kazety znamená její opětovné zprovoznění pro tisk za podstatně nižších nákladů oproti koupi nového „originálu“. Zrenovovanou kazetou potom vytisknete stejný počet výtisků jako s novou originální.

Renovace toneru pro laserové tiskárny nebo faxy probíhá následujícím způsobem:

 1. Tonerová kazeta se rozloží na jednotlivé součásti. Tyto součásti se musí odborně očistit a ošetřit pro další použití. Pokud se při kontrole těchto součástí zjistí, že tyto jsou neopravitelně poškozeny, jsou vyměněny za nové.
 2. Do kazety se poté nasype odpovídající typ toneru v přesně odměřeném množství. V žádném případě se do kazety nenasype jakýkoliv toner. Pro každý typ kazety se používá jiný, přesně určený typ tonerového prášku v předepsaném množství, stejném nebo vyšším jako obsahuje originální toner od výrobce tiskárny.
 3. Tonerová kazeta je opětovně složena.
 4. Renovovaná kazeta prochází náročným testem kvality tisku. Každá námi renovovaná kazeta prochází testováním, kdy jsou na právě zrenovované kazetě provedeny různé tisky tak, aby byly ihned zjištěny jakékoliv chyby v tisku renovované kazety. Pokud je při testování zjištěna jakákoliv závada v tisku renovované kazety, tato kazeta je opětovně rozložena a jsou vyměněny součástky, které nekvalitní tisk způsobují.
 5. Ke každé námi renovované tonerové kazetě je přibalen testovací výtisk, provedený právě touto kazetou.

Sami si dokážete z předešlých řádků představit, že renovace tonerových kazet není nějaké „dosypání toneru“, ale náročná a vysoce odborná činnost.

Pro Vaši názornou představu uvádíme klasický případ, na kterém předvedeme vysokou výhodnost renovace tonerových kazet.

V nejnevhodnější dobu, když vše spěchá „dojde“ toner v tiskárně HP LJ 1200 a Vy máte dvě možnosti:

 • nový toner pro HP LJ 1200 – cena 1 638,- Kč bez DPH
 • renovace toneru pro HP LJ 1200 (např. výměnou) – cena 790,- Kč bez DPH

První rozdíl je tedy vidět na první pohled – u tiskárny HP LJ 1200 vám renovace toneru ušetří 848,- Kč. A to rozhodně nejsou malé peníze.

Pokud si uvědomíme, že průměrný uživatel vytiskne za rok 6 tonerů, máme zde úsporu 5088,- Kč pokud používáte renovace tonerových kazet. Za tuto částku se už dá pořídit nová laserová tiskárna!

Pokud tisknete hodně a vypotřebujete 10 tonerů za rok ušetříte 8480,- Kč renovacemi tonerů pouze na jedné tiskárně! Jak je vidět o pětikorunách to není.

Je možné, že jste se setkali s někým, kdo Vám tvrdil: „Renovace tonerů jsou špatné pro tiskárnu, pokud máte tiskárnu v záruce, nebudete moci uplatnit záruku pokud tisknete renovovanými nebo kompatibilními tonery.“

Když pomineme, že se v takovém případě ztrácí záruka pouze na závady zapříčiněné tonerem a ne na např. poškozenou elektroniku tiskárny, můžeme si opět lehce spočítat, že se renovace tonerů velmi vyplatí i v tiskárnách, které jsou v záruce. Hlavní je nenechat se zastrašit zaměstnancem firmy prodávající výhradně tiskárny a originální tonery.

Jediný problém u renovací tonerů nebo inkoustových kazet může nastat, je-li renovace toneru neodborně nebo nekvalitně provedena. Co se potom může stát? Tonerový prášek se v tiskárně vysypává nebo výtisky jsou nekvalitní. V žádném případě se ale nestane, že i nekvalitně provedená renovace toneru Vám poničí tiskárnu!!! V případě, že by se stalo u námi renovovaného toneru to, že se z něj sype toner a znečistil tiskárnu, ZDARMA Vám tiskárnu vyčistíme. Pokud by námi renovovaný toner zapříčinil nekvalitní tisk, tento Vám ZDARMA v rámci záruky opravíme! O jakých problémech, že to mluvila konkurence, snažící se Vám prodat drahý originální toner?

Proč tedy provádět renovace tonerů a inkoustových kazet?

 • Cena až o 60% nižší náklady na tisk oproti „originálům“
 • Garance záruka na kvalitu tisku
 • Bezpečnost každý renovovaný toner je testován, test je přiložen
 • Kvalita renovace toneru je srovnatelná s originálními produkty
 • Odpady renovací odpadá starost s odpadním materiálem
 • Ekologie nezatěžujete životní prostředí dalšími zbytečnými odpady

Záruka na renovace tonerů a inkoustových kazet:

 • Toner tiskne kvalitně.
 • Toner vytiskne stejný počet výtisků jako „originál“.
 • Toner neponičí zařízení ve kterém je vložen.
 • Toner je plně kompatibilní se zařízením, pro něž je určen.

Stejné záruční podmínky platí i pro renovace inkoustových kazet.

Výhody jsou tedy jasné! Připojte se i Vy a našetřete si třeba na dovolenou. Je to tak snadné!

Uvedené ceny jsou orientační a mohou se měnit. Aktuální zjistíte v našem e-shopu.

Nepřihlášený uživatel

Novinky

08.08.2018
Polohovatelné herní sofa E-Blue
Vychutnejte si maximální pohodlí při hraní v herním sofa E-Blue Auroza s nastavitelným sklonem. Výplň z paměťové pěny a vysoce jakostní bavlny udělá ze sezení opravdový relaxační zážitek. Díky zabudovaným kolečkům můžete se sofa snadno manipulovat. Ale pozor, ať během hry neusnete :)
06.08.2018
7.1 herní sluchátka EHS971
Podsvícená herní sluchátka s mikrofonem povýší zážitek ze hry na vyšší level. Díky surround sound systému 7.1 uslyšíte každý zvuk jako byste byli přímo součástí hry. Tato sluchátka jsou ideální volbou pro hráče PUBG.
01.08.2018
Bluetooth herní křesla E-BLUE
První herní křesla E-BLUE se zabudovanými bluetooth reproduktory! Vychutnejte si každý herní souboj pohodlně usazení a navíc se nevšedním zážitkem, který přináší v opěradle zabudované neviditelné bluetooth reproduktory. Uslyšíte vše, co se kolem Vás ve hře šustne. Tato herní křesla plně vyhovují všem požadavkům na ergonomii. Kombinují jednodílné opěradlo a vysoce pružnou pěnovou výplň tak, aby byla dokonalou oporou pro každou část těla.
31.07.2018
LOGO reproduktory
Posloucháte rádi při práci své oblíbené písničky? Pak potřebujete kvalitní reproduktory. Značka LOGO přichází s reproduktory 2.1 s dřevěným subwooferem a extra basy, s dřevěnými 2.0 reproduktory a s moderními 2.0 reproduktory, které se hodí do každé domácnosti a kanceláře. Vše za úžasné ceny.
31.07.2018
Nabíjecí herní podložka s RGB podsvícením
Buď na bojišti nepřehlédnutelný, RGB herní podložka podsvítí každou hru. Jediným stiskem tlačítka můžeš přepínat módy multi barevného podsvícení nebo ho vypnout. A to není vše, podložka disponuje také funkcí bezdrátového nabíjení pro smartphony! Dobij si svůj mobil snadno i během hraní.
24.07.2018
Herní mikrofon Red Fighter MI1
Potřebujete, aby Vás v každé hře bylo perfektně slyšet? Věnujete se streamu nebo nahráváte vlastní videa? Pak je stolní mikrofon Red Fighter tou správnou volbou. Designový, vysoce citlivý mikrofon přenese Váš hlas dokonale čistě.

Akce

13.08.2018
Week price - Počítání na jedničku
Vybavte se na počty v novém školním roce s kalkulačkou Rebell SC 2040 BX. Dvouřádkový displej, 240 integrovaných fukncí, 9 nezávislých pamětí, trigonomické a hyperbolické, převody kartézských a polárních souřadnic a mnoho dalších funkcí a výhod příjdou vhod nejen vysokoškolákům.
02.08.2018
HP: Ink cashback pro koncové zákazníky - HP 932/933XL | 934/935XL
Akce pro koncové zákazníky!
Vyberte si svou oblíbenou kombinaci a ušetřete s originálními inkoustovými kazetami - HP 932/933XL | 934/935XL
Nabídka  platí od 1. 8. 2018 do 31. 10. 2018.
01.06.2018
I kdyby tisíc fotek ...
Nafoťte si všechny zážitky z prázdnin a dovolené a uchovejte si je jako živé. Kompletní příslušenství pro FOTO naleznete u nás na jednom místě.
03.05.2018
HP: Toner cashback koncovým zákazníkům
Akce pro koncové zákazníky!
Získejte až 2700 Kč zpět se službou cashback při koupi originálního toneru HP.  Nabídka prodloužena do 31. 10. 2018.