RENOVACE TONERŮ - proč renovovat?

Ano, jsou mezi námi i tací, kteří ještě renovace tonerových a inkoustových kazet neznají a nemají s nimi žádné zkušenosti. Právě Vám jsou určeny následující řádky.

Ptáte se co to renovace toneru vlastně je?

Renovace toneru nebo inkoustové kazety znamená její opětovné zprovoznění pro tisk za podstatně nižších nákladů oproti koupi nového „originálu“. Zrenovovanou kazetou potom vytisknete stejný počet výtisků jako s novou originální.

Renovace toneru pro laserové tiskárny nebo faxy probíhá následujícím způsobem:

 1. Tonerová kazeta se rozloží na jednotlivé součásti. Tyto součásti se musí odborně očistit a ošetřit pro další použití. Pokud se při kontrole těchto součástí zjistí, že tyto jsou neopravitelně poškozeny, jsou vyměněny za nové.
 2. Do kazety se poté nasype odpovídající typ toneru v přesně odměřeném množství. V žádném případě se do kazety nenasype jakýkoliv toner. Pro každý typ kazety se používá jiný, přesně určený typ tonerového prášku v předepsaném množství, stejném nebo vyšším jako obsahuje originální toner od výrobce tiskárny.
 3. Tonerová kazeta je opětovně složena.
 4. Renovovaná kazeta prochází náročným testem kvality tisku. Každá námi renovovaná kazeta prochází testováním, kdy jsou na právě zrenovované kazetě provedeny různé tisky tak, aby byly ihned zjištěny jakékoliv chyby v tisku renovované kazety. Pokud je při testování zjištěna jakákoliv závada v tisku renovované kazety, tato kazeta je opětovně rozložena a jsou vyměněny součástky, které nekvalitní tisk způsobují.
 5. Ke každé námi renovované tonerové kazetě je přibalen testovací výtisk, provedený právě touto kazetou.

Sami si dokážete z předešlých řádků představit, že renovace tonerových kazet není nějaké „dosypání toneru“, ale náročná a vysoce odborná činnost.

Pro Vaši názornou představu uvádíme klasický případ, na kterém předvedeme vysokou výhodnost renovace tonerových kazet.

V nejnevhodnější dobu, když vše spěchá „dojde“ toner v tiskárně HP LJ 1200 a Vy máte dvě možnosti:

 • nový toner pro HP LJ 1200 – cena 1 638,- Kč bez DPH
 • renovace toneru pro HP LJ 1200 (např. výměnou) – cena 790,- Kč bez DPH

První rozdíl je tedy vidět na první pohled – u tiskárny HP LJ 1200 vám renovace toneru ušetří 848,- Kč. A to rozhodně nejsou malé peníze.

Pokud si uvědomíme, že průměrný uživatel vytiskne za rok 6 tonerů, máme zde úsporu 5088,- Kč pokud používáte renovace tonerových kazet. Za tuto částku se už dá pořídit nová laserová tiskárna!

Pokud tisknete hodně a vypotřebujete 10 tonerů za rok ušetříte 8480,- Kč renovacemi tonerů pouze na jedné tiskárně! Jak je vidět o pětikorunách to není.

Je možné, že jste se setkali s někým, kdo Vám tvrdil: „Renovace tonerů jsou špatné pro tiskárnu, pokud máte tiskárnu v záruce, nebudete moci uplatnit záruku pokud tisknete renovovanými nebo kompatibilními tonery.“

Když pomineme, že se v takovém případě ztrácí záruka pouze na závady zapříčiněné tonerem a ne na např. poškozenou elektroniku tiskárny, můžeme si opět lehce spočítat, že se renovace tonerů velmi vyplatí i v tiskárnách, které jsou v záruce. Hlavní je nenechat se zastrašit zaměstnancem firmy prodávající výhradně tiskárny a originální tonery.

Jediný problém u renovací tonerů nebo inkoustových kazet může nastat, je-li renovace toneru neodborně nebo nekvalitně provedena. Co se potom může stát? Tonerový prášek se v tiskárně vysypává nebo výtisky jsou nekvalitní. V žádném případě se ale nestane, že i nekvalitně provedená renovace toneru Vám poničí tiskárnu!!! V případě, že by se stalo u námi renovovaného toneru to, že se z něj sype toner a znečistil tiskárnu, ZDARMA Vám tiskárnu vyčistíme. Pokud by námi renovovaný toner zapříčinil nekvalitní tisk, tento Vám ZDARMA v rámci záruky opravíme! O jakých problémech, že to mluvila konkurence, snažící se Vám prodat drahý originální toner?

Proč tedy provádět renovace tonerů a inkoustových kazet?

 • Cena až o 60% nižší náklady na tisk oproti „originálům“
 • Garance záruka na kvalitu tisku
 • Bezpečnost každý renovovaný toner je testován, test je přiložen
 • Kvalita renovace toneru je srovnatelná s originálními produkty
 • Odpady renovací odpadá starost s odpadním materiálem
 • Ekologie nezatěžujete životní prostředí dalšími zbytečnými odpady

Záruka na renovace tonerů a inkoustových kazet:

 • Toner tiskne kvalitně.
 • Toner vytiskne stejný počet výtisků jako „originál“.
 • Toner neponičí zařízení ve kterém je vložen.
 • Toner je plně kompatibilní se zařízením, pro něž je určen.

Stejné záruční podmínky platí i pro renovace inkoustových kazet.

Výhody jsou tedy jasné! Připojte se i Vy a našetřete si třeba na dovolenou. Je to tak snadné!

Uvedené ceny jsou orientační a mohou se měnit. Aktuální zjistíte v našem e-shopu.

Nepřihlášený uživatel

Novinky

14.05.2018
E-Blue herní myš EMS656
Optická herní myš EMS656 má pogumovaný povrch, aby byla příjemná na dotek a ruka po myši neklouzala. Neotřelý design podtrhují barevně podsvícené prvky. Myš je ergonomicky tvarována pro praváky a přináší oporu pro palec i malíček, abyste necítili únavu ani při dlouhých hodinách hraní. Tlačítko pro střelbu umožňuje rychle zneškodnit všechny nepřátele.
25.04.2018
Trojosové gyroskopické držáky
Natáčejte profesionální videa ať už jste na cestách nebo při sportu. Díky 3 osovému stabilizátoru, který dokonale eliminuje chvění a otřesy, získáte dokonalé záběry. K dispozici varianty pro fotoaparáty a GoPro kamery (G3), ale také pro smartphony (P3).
24.04.2018
Gaming gear A - Z: RAZER
Jelikož jsme specialisté na gaming doplňky, nesmí v našem sortimentu chybět produkty světového leadera v této oblasti - značky Razer. Ukažte všem svou sílu, staňte se neporazitelnými s profesionálními herními zbraněmi. Vychutnejte si pocit vítězství s dokonalým hardwarovým provedením a využijte všechny Razer softwarové vychytávky (Chroma podsvícení, Razer Synapse atd.).
23.03.2018
Powerbank 5 000 mAh
Designový powerbank s plastovým povrchem, který vzhledem připomíná kůži. Díky dvěma vestavěným kabelům s koncovkami micro USB a lightning můžete snadno nabíjet všechny smartphony i iPhony. A to vše za super cenu.
21.03.2018
Brýle redukující modré záření
Pokud trávíte u počítače dlouhé hodiny ať už hraním her nebo prací, může se to negativně projevit na Vašem zraku. Chraňte své oči pomocí herních brýlí. Brýle redukují modré záření, zvyšují kontrast, rozjasňují barvy a přitom zmírňují zrakovou únavu.
20.02.2018
Praktické powerbanky
Praktický pomocník každého dne, který Vám "nakopne" vybitý telefon nebo jiné zařízení. Zavěste si jej třeba na klíče nebo vložte do kabelky. Navíc bude sloužit i jako příruční svítilna díky vestavěné LED diodě.

Akce

21.05.2018
Week price - Nedávejte šanci žádnému zloději
Cestujete často městskou hromadnou dopravou a obáváte se krádeže svých věcí? Váš problém vyřeší batoh, který není snadné vykrást. Díky povrchu, který nelze proříznout a kapsám se schovanými zipy se stane postrachem všech zlodějů a Vaše věci zůstanou v bezpečí.
03.05.2018
HP: Ink cashback pro koncové zákazníky

Akce pro koncové zákazníky!
Vyberte si svou oblíbenou kombinaci a uštřete s originálními inkoustovými kazetami HP 950/951 XL. Nabídka prodloužena do do 31. 7. 2018.

03.05.2018
HP: Toner cashback koncovým zákazníkům
Akce pro koncové zákazníky!
Získejte až 2700 Kč zpět se službou cashback při koupi originálního toneru HP.  Nabídka prodloužena do 31. 10. 2018.
26.04.2018
Samsung: Doprodej zásob
Uvedená nabídka platí do vyprodání zásob